Αγωνιστικό Πρόγραμμα 6/2-8/2--Διαιτητές

ΣΑΒ 6/2/2016 ΑΠΟΛΛΩΝΑ
13:30 ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ 2-ΑΓΣΠ ΘΗΣΕΑΣ (ΚΟ) ΝΤΑΡΛΑΣ-ΔΑΡΑΜΟΥΣΚΑΣ
--||-- ΑΡΓΟΥΣ
15:00 ΓΣ ΑΡΓΟΥΣ 2-ΑΙΟΛΟΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ (ΚΟ) ΚΟΣΜΑΣ-ΔΡΑΚΑΚΗΣ
--||-- ΝΑΥΠΛΙΟΥ 15:00 ΓΕ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-ΑΟ ΟΙΑΞ (ΚΟ) ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ-ΜΠΟΥΚΟΥΡΑ
--||-- Κ. ΑΧΑΪΑΣ
15:30 ΑΟ ΑΣΤΕΡΙΑ-ΑΟ ΣΕΙΡΙΟΣ (ΚΟ) ΓΚΟΛΦΗΣ Α.-ΠΛΑΤΥΚΩΣΤΑΣ
--||-- ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 15:30 ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ-ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (ΚΟ) ΓΑΛΑΝΗΣ-ΚΟΥΛΗΣ
--||-- ΚΙΑΤΟΥ 16:00 ΑΡΑΤΟΣ 1893-ΠΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (ΚΟ) ΛΙΟΝΤΟΥ
--||-- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 16:00 ΓΣΜ ΛΥΚΑΙΑ-ΝΟ ΠΥΛΟΥ (ΚΟ) ΒΑΡΛΟΚΩΣΤΑΣ-ΔΟΞΑΡΑΣ
--||-- ΑΙΓΙΟΥ 17:00 ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ-ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ
(ΚΟ) ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
--||-- ΑΠΟΛΛΩΝΑ 19:00 ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ 1-ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
(ΚΟ) ΤΖΙΛΙΑΝΟΣ-ΓΕΡΟΝΤΙΝΗΣ
--||-- ΚΟΡΙΝΘΟΥ 19:00 ΑΣΠ ΚΟΡΙΝΘΟΣ-ΦΙΛΙΑ (ΚΟ) ΤΣΟΧΑΣ-ΚΟΥΓΙΑΣ
--||-- ΠΑΡΑΛΙΑΣ 20:00 ΝΟΚ ΠΟΣΕΙΔΩΝ-ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ
(ΚΟ) ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΒΟΓΟΠΟΥΛΟΥ
ΚΥΡ 7/2/2016 ΝΑΥΠΛΙΟΥ 11:00 ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-ΑΟ ΚΟΡΩΝΙΣ (ΚΟ) ΤΖΑΒΑΡΑΣ-ΜΠΟΥΚΟΥΡΑ
--||-- ΠΑΡΑΛΙΑΣ 15:15 ΝΟΚ ΠΟΣΕΙΔΩΝ-ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ (ΓΥ/Β) ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ-ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΥ
--||-- ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ
18:00 ΓΣΜ ΛΥΚΑΙΑ-ΓΕ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (ΓΥ/Β) ΒΑΡΛΟΚΩΣΤΑΣ-ΔΟΞΑΡΑΣ
--||-- ΠΑΡΑΛΙΑΣ 20:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΑΟ ΟΙΑΞ
(ΓΥ/Β) ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΒΟΓΟΠΟΥΛΟΥ
ΔΕΥ 8/2/2016 ΑΙΓΙΟΥ 20:00 ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 (ΓΥ/Β) ΓΛΩΣΣΙΔΗΣ-ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

 

Α1 ΑΝΔΡΩΝ

ΣΑΒ 6/2, ΩΡΑ 18:00, ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ, ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ-ΟΣΦΠ, ΓΛΩΣΣΙΔΗΣ-ΛΥΝΑΡΔΑΤΟΣ-ΜΑΜΜΟΥ

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

ΣΑΒ 6/2, ΩΡΑ 18:00, ΓΗΠΕΔΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΣ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, ΜΠΑΚΛΕΣΗΣ-ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗ

ΣΑΒ 6/2, ΩΡΑ 18:00, ΓΗΠΕΔΟ ΕΑΠ, ΕΑΠ-ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80, ΠΕΤΟΥΣΗΣ-ΓΚΟΛΦΗΣ Π.-ΔΑΝΙΑ

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΚΥΡ 7/2, ΩΡΑ 18:00, ΓΗΠΕΔΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΓΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-Ν.ΓΕΝΙΑ, ΓΛΩΣΣΙΔΗΣ-ΓΕΡΑΝΙΟΣ

Final 4 ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Η Ε.Σ.ΠΕ.Π σε συνεργασία με την Περιφέρεια Πελοποννήσου, το Δήμο Άργους Μυκηνών και το Αθλητικό Σωματείο “Γυμναστικός Σύλλογος Άργους” διοργανώνει το Final Four “Νεανίδων ” Πελοποννήσου 2015-2016 στο Κλειστό Γυμναστήριο Άργους, το Σαββατοκύριακο 2 & 3 Ιανουαρίου 2016.

Οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στο Final Four είναι οι ΓΣ Άργους, ΑΣΠ Απόλλων, ΓΕ Ναυπλίου, ΑΣΠ Κόρινθος και το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

 

 

354127b9cd2e6196f593393002fed33f L

 

 

Σάββατο 2/1/2016 
16:00, ΑΣΠ Απόλλων - ΓΕ Ναυπλίου
18:00, Γ.Σ. Άργους – ΑΣΠ Κόρινθος


Κυριακή 3/1/2016
16:00, Αγώνας για θέσεις 3-4
18:00, Τελικός 

Final 4 Παγκορασίδων

FINAL 4lowΣτην Πάτρα θα πραγματοποιηθεί, το διήμερο 21-22/6/2015, το final 4 του πρωταθλήματος παγκορασίδων της ΕΣΠΕΠ. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο κλειστό γήπεδο του Απόλλωνα, με τη συμμετοχή των ομάδων: Απόλλων Πάτρας, ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου, ΓΣ Άργους και ΑΟ Αίολος Αγυιάς.

Πληροφορίες διεξαγωγής του τουρνουά Regional Juniors U-19

    Το τουρνουά beach volley juniors για την κατηγορία U-19, θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο beach volley Άτλας (Λεύκα Πατρών) τη Δευτέρα 20/7. Η τεχνική σύσκεψη του τουρνουά θα πραγματοποιηθεί στις 16:30 στο χώρο των αγώνων, ενώ η έναρξη των αγώνων είναι προγραμματισμένη για τις 17:00. Το σύστημα διεξαγωγής του τουρνουά είναι αυτό του διπλού αποκλεισμού, ενώ το παράβολο συμμετοχής είναι 10€ ανά ομάδα.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΚΤΑΚΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 29 περί «ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΩΣ» του Καταστατικού της Ένωσης  Σωματείων  Πετοσφαίρισης Πελοποννήσου «Ε.Σ.ΠΕ.Π.», για τροποποίηση του καταστατικού, καλούνται τα Μέλη –Σωματεία της δύναμης της και οι αντιπρόσωποι αυτών, σε Γενική Συνέλευση, στις 3Ιουλίου 2015 ημέρα Παρασκευή και ώρα 21:00 στο Αμφιθέατρο του Δημοτικού Σχολείου Βέλου Κορινθίας με τα παρακάτωθέματα ημερήσιας διάταξης.

 

 

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ

1. Εκλογή Προέδρου και Γραμματέα της Γενικής Συνέλευσης

2. Τροποποίηση Καταστατικού

 

Σε περίπτωση μη απαρτίας την παραπάνω ημέρα και ώρα, η συνεδρίαση της ΓενικήςΣυνέλευσης, θα επαναληφθεί στις 5 Ιουλίου 2015 ημέρα Κυριακή και ώρα 12:30 στον ίδιοτόπο με τα ίδια θέματα ημερήσιας διάταξης.